Hakkımızda

— Doğru izler bırakabilme arzusuyla doğdu YEŞİL LİMON

Çocuğun doğduğu günden temel eğitime başladığı güne kadar geçen süre tüm hayatını etkileyen ve verimli kullanılması gereken bir zaman dilimidir. Okul öncesinin önemini özümseyerek, çocuk üzerinde doğru izler bırakabilme arzusuyla doğdu YEŞİL LİMON

YEŞİL LİMON fiziki şartları açısından da oldukça güvenli, 950 m2 alan üzerine kurulu müstakil alanda hizmet vermekte. Çocukların rahatça oynayabilmeleri için ayrılmış toplam 700 m2 bahçe bulunmakta.

Okul öncesi dönemde düşünmeyi ve sorgulamayı öğrenen çocuğun daha sonra ki yaşlarda da öğrenme süreci devam eder. Özetle bir çocuk on yaşına geldiğinde de gitar çalmayı, herhangi bir dans tekniğini öğrenebilir ancak sorgulayan, konulara özgün yaklaşmayı öğrenen, özgür düşünebilen çocuklar bu branşlarda çok daha başarılı olabilir. Tam bu noktada başlar YEŞİL LİMON‘ un farkı. Bizler hazırladığımız programlarla çocuğa bir enstrüman çalmayı değil müziği, Boyaları kullanmayı değil ! Hayal ettiklerini kağıtlara aktarabilmesini amaçlamaktayız. Bu yüzden hazırladığımız programda robotik, eğlenceli bilim, hobi bahçeleri gibi birçok özgün etkinlik bulunmakta. Bunun yanın da okul öncesi eğitim hizmeti veren tüm kurumlarda olduğu gibi, konusunun uzmanı eğitmenler eşliğinde drama, seramik, yabancı dil, müzik, resim ve dans gibi etkinliklerle de programımızı destekliyoruz.

YEŞİL LİMON da kullanıla tüm malzemeler sağlık açısından gerekli belgelere sahiptir. Kullanıma alınan ana malzemelerin büyük bir kısmı masif ahşaptan üretilmiştir. Çocuklarımızın temas edeceği tüm oyuncaklar aynı özenle seçilmiştir. Tüm duvar köşeleri çarpma ve yaralanmalara karşı kauçuk malzemeyle kaplanmıştır. Çocuklarımızın tüketeceği yiyecekler hazırlanan programa göre deneyimli aşçımızca günlük malzemelerle hazırlanmaktadır.Tüm oyun alanları ve bina çevresi 24 saat kamera ile gözlenmektedir. Servis iniş ve binişleri bahçe içinde bulunan servis alanından yapılmakta ve çocukların kontrolsüz şekilde YEŞİL LİMON dışına çıkmalarının önüne geçilmiştir. Bahçede bulunan paratoner ile oluşabilecek kazalara üst düzey önlemler alınmıştır.

Program dahilinde uygulanması gereken müfredata uygun olarak Yeşil Limonda REGGİO EMİLLİA eğitim yaklaşımı benimsenmekte, bu yaklaşımla öz güveni yüksek, sorgulayan ve önünde duvarlar olmayan çocuklar yetiştirmek hedeflenmekte.